�%@ Page Language="VB" AutoEventWireup="false" CodeFile="Bronchoscopy.aspx.vb" Inherits="Articles_Diagnose_yedek" %> BronkoskopiSanal Bronkoskopi | Nedir? Nasıl Yapılır? Uzm.Dr.Ahmet SELVİ
cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nfl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount
   
Ana Sayfa Bize Ulaşın Basın&Yayın Randevu
Akciğer Sağlığı ve Hastalıkları

BRONKOSKOPÄ°

Bronkoskopi hekime ve hastaya çok sayıda tanı ve tedavi alternatifleri sağlar. Deneyimli ve tecrübeli bir hekimin elinde oldukça güvenli ve rahat bir prosedürdür.

Kısa Bilgi

Bronkoskopi göğüs hastalıkları uzmanlarının sıkça kullandıkları bir işlemdir. Bir çok akciğer hastalığında hem tanı koyma hem de tedavi aşamasında kullanılır. Bronkoskopi işlemi ‘bronkoskop� adı verilen özel bir optik alet yardımı ile yapılır.

Bronkoskop ile neler yapılabilir?

Bronkoskopi hekime ses telleri, ana nefes borusu ve diğer hava yollarını direk olarak görme imkanı sağlar. Solunum yollarındaki sekresyonlar, pıhtılar, yabancı cisimler vb. temizlenebilir, incelenmek amacıyla solunum yollarından, solunum yollarına komşu bezelerden ve akciğerin kendisinden doku örnekleri alınabilir. Ayrıca hava yolunu tıkayan bazı hastalıklarda tedavi amacıyla hava yolunu açmak için kullanılabilir.

İşlem öncesi hazırlık gerekir mi?

Bronkoskopi işlemi öncesinde bir hazırlık gerektirir. Hazırlık aşamasında hastaya bu işlemin ne için yapılacağı, nasıl yapılacağı ve olabilecek riskler anlatılır. Yapılacak detaylı bir muayene ve bazı tetkikler yardımı ile hastanın tıbbi durumu işlem için uygun olup olmadığı tespit edilir. Bronkoskopi işlemi bronkoskopi laboratuarında ya da ameliyathanede yapılır.

İşlem öncesi hastayı rahatlatmak, endişesini, gerginliğini azaltmak, solunum yollarındaki sekresyonu azaltmak için ilaç tedavisi uygulanır. Bronkoskopi lokal anestezi ile ya da gereğinde genel anestezi ile yapılabilir. İşlem tercihan burundan ancak gerektiğinde ağızdan da uygulanabilir. Bronkoskopi işlemi çoğu zaman hastanede yatmayı gerektirmez. Ancak işlem sonrasında hasta bir süre gözlem altında tutulur. Uygulanan anestezi geçene kadar bir şeyler yiyip içmesi yasaklanır.

Bronkoskopi Nasıl Yapılır?

Normal fiberoptik bronkoskopi işlemi bükülebilen, ucunda ışığı ve kamerası olan, hortum benzeri bir alet olan bronkosopun bronşlara sokulması ile yapılır. Bronkoskop denen bu alet bronş sistemi içinde ileri geri sağa sola yukarı ve aşağıya doğru hareket ederek bronşların incelenebilmesini sağlar. Bu işlemin en önemli özelliği solunum sisteminin kaliteli görüntülerinin elde edilmesinin yanısıra müdahale edilebilmesine olanak sağlamasıdır. Örneğin bronş sistemi içinde tespit edilen bir tümörün eğer uygun ise biyopsisini yapmak veya kanayan bir odağın kanamasını durdurmak ya da tümör veya mukus ile tıkalı bir bronşu açmak mümkün olabilir.

Bronkoskopi hekime ve hastaya çok sayıda tanı ve tedavi alternatifleri sağlar. Günümüzde giderek artan bir şekilde tanı ve tedavi aracı olarak tercih edilmektedir. Deneyimli ve tecrübeli bir hekimin elinde oldukça güvenli ve rahat bir prosedürdür. Gelecekte bronkoskopi gelişen teknoloji ile birlikte çok daha sık kullanılacak tanı ve tedavi yöntemi olmaya adaydır.


US Hot sale Adidas Ultra Boost Running Shoes adidas Ultra Boost Adds Colorways Discount Prices on Adidas Originals ZX 700 cheap kobe 11 eBay Kevin Durant Shoes Nike air max95 Outlet Adidas Sneaker Sale Adidas ZX 750 Mens White Grey Black Blue Pink stephen curry shoes under armour adidas nmd runner womens Men's Nike Air Max Tailwind 6 Running shoes Online Nike Air Max Tailwind 8 Shoes Premium Discount Designer Sunglasses Air Jordan 3 Basketball Shoes Nike Roshe Run Foot Locker adidas Stan Smith Shoes White See Savings for Air Huaraches cheap air jordan shoes buy online Adidas ultra boost offical store Adidas ZX 700 Winter