�%@ Page Language="VB" AutoEventWireup="false" CodeFile="SanalBronkoskopi.aspx.vb" Inherits="Articles_Diagnose_SanalBronkoskopi" %> Sanal Bronkoskopi | Nedir? Nasıl Yapılır? Uzm.Dr.Ahmet SELVİ
cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nfl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount
   
Ana Sayfa Bize Ulaşın Basın&Yayın Randevu
Akciğer Sağlığı ve Hastalıkları

SANAL BRONKOSKOPÄ°

Teknolojideki son gelişmeler ile hiçbir alet kullanmadan ve vücuda hiçbir fiziksel müdahalede bulunmadan vücudumuzun solunum sistemini görüntüleyebilmek inceleyebilmek mümkün hale gelmiştir.Bunun için bildiğimiz tomografi çekimi yapmak yeterlidir gerisini bilgisayarlar hallediyor.

Teknolojideki gelişmeler başdöndürücü bir hızla devam ediyor. Bu gelişmeler günlük yaşantımızı ve işlerimizi son derece kolaylaştırıyor. Örneğin günümüzde sadece bir tomografi çekimiyle elde edilen bilgilerin bilgisayarlar tarafından işlenmesi ile vücudumuzdaki damar yapısının veya kemik yapısının detaylı ve üç boyutlu olarak görüntüleyebilmek mümkündür. Dahası yine bu bilgileri kullanarak hiçbir alet kullanmadan ve vücuda hiçbir fiziksel müdahalede bulunmadan vücudumuzun solunum sistemi(Sanal Bronkoskopi) ve mide-bağırsak sistemi(Sanal Endoskopi-Sanal Kolonoskopi) gibi kapalı sistemlerini görüntüleyebilmek inceleyebilmek mümkün hale gelmiştir.

Sanal Bronkoskopi hava yollarının(bronşların) gerçek görüntülerinin elde edilebilmesini mümkün kılar. Bronşların içinde gezinebilmek bronşların içini detaylı bir şekilde inceleyebilmek mümkündür. Örneğin bronşu tıkayan bir tümörün değişik açılardan görüntüsü elde edilebilir, çevresindeki yapılar ile olan ilişkisi detaylı bir şekilde incelenebilir. Bunun için bildiğimiz tomografi çekimi yapmak yeterlidir gerisini bilgisayarlar hallediyor. Bu işlemin dezavantajlarından birisi görüntü kalitesinin fiberoptik bronkoskopi kadar iyi olmamasıdır. Ancak en önemli eksiği gerektiğinde biyopsi alınamaması ve herhangi bir müdahaleye izin vermemesidir.

Normal fiberoptik bronkoskopi işlemi bükülebilen, ucunda ışığı ve kamerası olan, hortum benzeri bir alet olan bronkosopun bronşlara sokulması ile yapılır. Bronkoskop denen bu alet bronş sistemi içinde ileri geri sağa sola yukarı ve aşağıya doğru hareket ederek bronşların incelenebilmesini sağlar. Bu işlemin en önemli özelliği solunum sisteminin kaliteli görüntülerinin elde edilmesinin yanısıra müdahale edilebilmesine olanak sağlamasıdır. Örneğin bronş sistemi içinde tespit edilen bir tümörün eğer uygun ise biyopsisini yapmak veya kanayan bir odağın kanamasını durdurmak ya da tümör veya mukus ile tıkalı bir bronşu açmak mümkün olabilir.

Sanal bronkoskopi bronkoskopi işlemi gerektiği halde bu işlemi yaptırmak istemeyen hastalarda uygulanabilir. Biyopsi almak gerektiğinde ya da tümör tedavisi gibi herhangi bir işlem yapmak gerektiğinde bunun mümkün olmadığı unutulmamalıdır. Herhangi bir nedenden dolayı nefes borusundaki daralmaların incelenmesinde sanal bronkoskopi kullanılabilir. Gerektiğinde Normal bronkoskopi işlemi öncesinde ön inceleme amacıyla kullanılabilir. Yine tedavi sonrası kontrollerde kullanılabilir. Örneğin geçirilen bir akciğer ameliyatı sonrasında bronşlar bu yöntemle kontrol edilebilir. Bronşları tıkayan tümörlerin stent ile açılmasından önce inceleme amacıyla kullanılabilir.

Sanal bronkoskopi günümüzde kullanımı kısıtlı olmasına rağmen umut vaad eden bir yöntemdir. Özellikle akciğer kanseri taramasındaki kullanılabilirliliği ve değeri henüz tam olarak anlaşılamamış olsa bile önemli bir işlemdir.


wholesale lebron james shoes discount nike air max 2016 coLors womens adidas climacool eBay Men's Onitsuka Tiger Mexico 66 nike air force 1 low eBay Cheap Kevin Durant 8 Shoes 2016 Online Store Air Jordan Shoes 2016 cheap nike air max saLe Cheap Authentic Oakley Sunglasses Wholesale Air Jordan 4 for sale Adidas nmd runner For Sale 2016 Nike Kobe 11 Adidas's Newest Ultra Boost Cheap Oakley Sunglasses 2016 Outlet Sale All Air Jordan 3 Colorways nike air foamposite northern lights Men Kobe Shoes Nike 11 Foot Locker Cheap Air Jordan Shoes Sale in USA cheap Nike Internationalist 83 adidas torsion zx flux