ï»?%@ Page Language="VB" AutoEventWireup="false" CodeFile="SolunumFonksiyonTestleri.aspx.vb" Inherits="Articles_Diagnose_SolunumFonksiyonTestleri" %> Solunum Fonksiyon Testleri - Uzm.Dr.Ahmet SELVÄ°
cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nfl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount
   
Ana Sayfa Bize Ulaşın Basın&Yayın Randevu
Akciğer Sağlığı ve Hastalıkları

SOLUNUM FONKSÄ°YON TESTLERÄ°

Solunum sistemi hastalıklarının teşhisinde, hastalıkların derecelerinin ve ciddiyetinin değerlendirilmesinde, tedavinin planlanması ve etkinliğinin değerlendirilmesinde son derece önemli bilgiler sağlar.

Son yıllardaki teknolojik ve bilimsel gelişmeler neticesinde solunum fonksiyon testleri akciğerlerin ve solunum yollarının hastalıklarının değerlendirilmesinde önemli bir role sahip olmuştur. Bireyin bile fark edemediği problemlerin tespitinde, bir çok akciğer hastalığının teşhisinde, bu hastalıkların evrelerinin ve ciddiyetinin tespitinde, ilerleme olup olmadığı, uygulanan tedaviye yanıtın değerlendirilmesinde, önemli ameliyatlar öncesinde herhangi bir risk olup olmadığının tespitinde ve daha bir çok durumda kullanılan bir yöntemdir.

Test uygulaması son derece basit, istenildiği zaman ve istenildiği kadar uygulanabilen, ekonomik ve güvenilir bir yöntemdir. Solunum yolları, akciğerler ve göğüs kafesi fonksiyonları hakkında son derece değerli bilgiler sağlar. Hekim bu bilgiler sayesinde araştırılması gereken problemleri tespit edebilir, hastalıkları teşhis edebilir, uyguladığı tedaviye yanıtı değerlendirebilir ve tedavisini bu bilgiler ışığında yeniden düzenleyebilir.

Solunum fonksiyon testleri değişik amaçlarla değişik şekillerde yapılabilir. Klinik pratikte en çok kullanılan şekli akciğer hacimlerinin ve hava akım hızlarının ölçülmesidir.

Bu testler akciğerlerin esnekliğini bozan yada solunum yollarını tıkayan hastalıkların teşhisinde son derece önemlidir. Özellikle astım ve KOAH gibi kronik akciğer hastalıklarında zamanla ilerleme olup olmadığı, ilerleme varsa boyutları ve ciddiyeti, uygulanan tedaviye yanıt olup olmadığının değerlendirilmesinde çok kullanışlıdır. Göğüs kafesine ya da göğüs kafesine yakın bölgelere uygulanacak cerrahi işlemler öncesinde, hastanın akciğerlerinin durumunun ameliyata uygun olup olmadığı, ameliyat sırasında ve sonrasında gelişebilecek akciğer problemleri tespit edilebilir ve bu risklere yönelik tedbir alınabilmesine olanak sağlar. Yine solunum yollarını tıkayan tümörlerin tespiti, tıkanıklığın derecesi ve ciddiyeti, tıkanıklığın olası yeri hakkında bilgiler sağlar.

Solunum fonksiyon testleri göğüs hastalıkları polikliniklerinde çok sık kullanılan, hassas, basit ve pratik bir yöntemdir. Solunum sistemi hastalıklarının teşhisinde, hastalıkların derecelerinin ve ciddiyetinin değerlendirilmesinde, tedavinin planlanması ve etkinliğinin değerlendirilmesinde son derece önemli bilgiler sağlar.


buy Air Jordan Shoes Nike Free Run 3 for women adidas climacool running shoes Ray-Ban Sunglasses Store Online Wholesale For The Cheap Nike Air Max 2016 Shoes Amazon Adidas Ultra Boost Buy Cheap Adidas Climacool Nike Free Foot Locker Nike Free Run 5.0 Women Online Adidas Superstar for Sale adidas Originals Eastbay discount Air Jordan Shoes wholesale asics gel lyte 4 sneakers Curry Socks Online Nike Air Max Tailwind 8 Womens Shoes Discount Nike Air Max Shoes Online Sale For Cheap Price new balance 996 women blue gold Oakley Clearance Sunglasses Cheap Asics UK Nike Air Max Tailwind 8 Shoes Foot Locker